14. 3. 2023

Elopement nebo mikrosvatba

Je Vás na svatbu hodně? Nevíte, koho vyškrtnout ze seznamu hostů, tak byste nejraději utekli a vzali se jen se svědky? Chcete raději investovat do cestování nebo bydlení a tohle je pro Vás nejlepší řešení. Nebo prostě neholdujete tradici a svůj den si chcete užít jen ve dvou či v úzkém kruhu rodiny a přátel? Vyhnuli byste se rádi vyhnuli stresu z plánování tradiční svatby a přemýšlením toho, koho na ni pozvt či nikoli? Pak je pro Vás elopement ta pravá volba.

Takzvaný elopement pochází z anglického slova “elope”, což je doslova útěk páru za účelem tajné svatby. Nicméně, za posledních pár let se nám tady však zrodil nový trend a ve většině případů již utíkáme dobrovolně.

Ačkoliv je u nás stále ve vedení tradiční svatba, pro některé páry je elopement intimnější oslavou manželství při které spolu snoubenci tráví den dle svého a nemusí se stresovat plánováním zasedacího pořádku, výzdobou svatebního místa či vztahy v rodině. Naopak mnoho snoubenců, kteří v dnešní době volí elopementy, spolu rádo cestuje a tráví čas v přírodě. Nikde však nenajdete přesnou definici toho, jak by elopement měl vypadat, protože bude přesně podle Vás!

Od mikrosvatby se liší v tom, že zde máme přítomny pouze svědky a maximálně nejbližšími členy rodiny cca do 10 hostů, ikdyž některé zdroje uvádějí jen svědky. Hlavní rozdíl mezi mikrosvatbou a elopementem je zaměření. Během elopementu je vše hlavně o snoubencích, zatímco při mikrosvatbě už máme po obřadu např. rezervaci místa s cateringem a nějaký program i s hosty.

Článek určitě ještě více rozepíši, jen už jsem se nemohla dočkat, až spustím nový web a tak je venku společně s ním. Zatím tedy takto stručněji.

SHARE THIS STORY